Yaşlanan Erkek Semptomları Sorgulama Formu

Fiziksel, bedensel ve psikolojik sağlık açısından yaşla birlikte oluşan sorunların erken tanısı için kullanılan AMS sorgulama formu, özellikle ilerleyen yaşlarda doktorlara ve hastalara ışık tutan bir uygulamadır. Hasta şikayetlerinin değerlendirilerek olası belirtilerin öngörülmesini sağlamaktadır.

Genel iyilik hali, eklem ve kas ağrıları, endişe durumları, bedensel bitkinlik ve kas gücünde azalma, cinsel performans, hayata bakış ve diğer şikayetler hakkında bilgi almayı sağlayan AMS sorgulama formunu doldurarak siz de genel sağlığınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Puanınıza göre değerlendirme için mutlaka kliniğimize ulaşmalısınız.

AMS
Yaşlanan Erkek Semptomları Sorgulama Formu
Genel iyilik hissinde azalma (genel sağlık durumu, kendine dair hisler)
Eklem ve kas ağrısı (bel ağrısı, eklem ağrısı, kol ve bacaklarda ağrı ve yaygın sırt ağrısı)
Aşırı terleme (beklenmedik/ani terleme atakları, zorlanmadan bağımsız olarak sıcak basması)
Uyku problemleri (uykuya dalmada zorluk, derin uyumada zorluk, erken uyanma ve yorgunluk hissi, yetersiz uyku, uykusuzluk)
Uyku ihtiyacında artma, sık sık yorgun hissetme
Alınganlık (saldırganlık hali, küçük şeylerden kolay etkilenme, karamsarlık)
Sinirlilik (gerginlik, huzursuzluk, yerinde duramama)
Endişe (panik hissi)
Bedensel bitkinlik/canlılığın kaybolması (genel performans düşüsü, aktivite azalması, boş zamanlarında yaptığı aktivitelere ilginin azalması, daha az iş bitirme ve daha az şey elde etme hissi, faaliyet üstlenmek için kendini zorlamak zorunda kalma)
Kas gücünde azalma (güçsüz hissetme)
Depresif ruh hali (Çökkünlük, üzgün olma, her an gözleri dolacak gibi olma, motivasyon eksikliği, değişken ruh hali, her şeyin boş olduğunu hissetme)
En iyi zamanlarının geride kaldığı hissi
Kendini tükenmiş ve dibe vurmuş hissetmek
Sakal büyümesinde azalma
Seks yapma gücü ve sıklığında azalma
Sabah sertliği sayısında azalma
Cinsel istekte/şehvette azalma (seksten alınan zevkte azalma, cinsel birleşme için isteğin azalması)
Sonuçları Göster

AMS Sorgulama Formu Ne Kadar Güvenilirdir?

AMS Sorgulama Formu tüm dünyada üroloji uzmanları tarafından kullanılan ve geçerliliği olan bir testtir.

Genel ürolojik ve cinsel sağlık sorunlarının altında yatan nedenlerin belirlenmesi ve hastalıkların erken tanısı için kullanılan AMS Sorgulama Formu, özellikle yaşlılıkta karşılaşılan problemlerin çözümünde destekleyici bir testtir.

Uygulanacak tedavilerin hasta şikâyet ve beklentilerine göre belirlenmesi açısından faydalı bir şekilde kullanılmaktadır. Online AMS sorgulama testinin çözülmesi erken tanıyı kolaylaştırmakta ve hastalıkların olası psikolojik etkilerini hafifletmektedir.

Siz de AMS ya da bir diğer adıyla Yaşlanan Erkek Semptomları Sorgulama Formu’nu çözerek cinsel sağlığınızın ne kadar yerinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçlara göre kliniğimize ulaşarak tedavi olabilirsiniz.