Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Ekici

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Uzmanlığımı yine aynı üniversitede 1995 – 2000 yılları arasında tamamladım.

2000 yılında ABD’nin New York eyaletinde Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde görev yaptım.

Eylül 2002-Eylül 2003 tarihlerinde 1 yıl süreyle ABD’nin Florida eyaletinde Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde “üroonkoloji” alanında üst düzey klinik ve laparoskopik cerrahi ve deneysel çalışmalarda bulundum.

2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör unvanlarını aldım.

2015 yılında Fransa Strazburg’da IRCAD merkezinde ileri ürolojik Laparoskopik Cerrahi eğitimi aldım.

Üroonkoloji, endoüroloji, laparoskopi, robotik cerrahi, üreme sağlığı, taş hastalığı ve kronik hastalıklar özel ilgi alanlarımdır.

Özellikli olarak, Türkiye’de ilk defa 2016 yılında üroloji alanında ozon tedavisi, trombositten zengin plazma (PRP) ve kök hücre uygulamalarını kliniğimizde başlattık.

Halen Sinan Ekici Kliniği  Direktörü olarak hastalarıma hizmet vermekteyim.

MakalelerKliniğimiz

Prof. Dr. Sinan Ekici Detaylı Özgeçmiş

25

Yıllık Mesleki Tecrübe

Üroloji alanında profesyonel tanı ve tedavi deneyimi.

88

Bilimsel Makale

Ürolojik kanser ve tedavi alanlarında bilimsel makaleler.

100

Uluslararası ve Ulusal Bildiri

Yurt içi ve yurt dışı kongre ve konferans bildirileri.

8

Mesleki Ödül

Ürolojide tanı ve tedavi alanlarında kazanılan ödüller.

1

Hayat Hikâyesi ve Eğitim

1970 yılında Kırşehir’de doğdum. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce Eğitim) mezun oldum.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. 2000 yılında ABD’nin New York eyaletinde Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. Peter Scardino ile özellikle sinir koruyucu radikal prostatektomi üzerinde çalışmalar yaptım.

Kasım 2000’de Üroloji İhtisasımı tamamlayarak, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Haluk Özen’in mentorluğunda “Üroonkoloji” üst ihtisasına başladım.

Araştırmalar ve Mesleki Çalışmalar

2002’de TÜBİTAK NATO B1 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile 1 yıl Miami Üni. Tıp Fakültesi’ne çalışmalar yaptım.

Temmuz 2005’e kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroonkoloji uzmanı olarak görevime devam ettikten sonra Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladım.

2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör unvanlarını aldım ve Temmuz 2015’te Maltepe Üniversitesi’nden ayrıldım.

Üroloji Alanında Hizmetler

Eğitim ve mesleki hayatım süresince yaptığım çalışmalar ışığında hastalarıma üroloji alanında hizmet vermekteyim.

Halen kurucusu olduğum Üroloji ve Üroonkoloji Kliniği’nin direktörü olarak hastalarımın şikâyetlerine çözüm sunmakta, bilimsel çalışmalara ara vermeden devam etmekteyim.

25 yıllık deneyimimle ve mesleğime duyduğum tutkuyla birlikte hastalarımın iyileşme sürecinde yanlarında olmaktan mutluluk duymaktayım.

Prof. Dr. Sinan Ekici’yi Daha Yakından Tanıyın!

Mesleki hayatım süresince katıldığım TV programlarında hastalarımın sorularına verdiğim yanıtları videolarda bulabilirsiniz. Siz de hastalığınız hakkında soru sormak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Üye Olunan Bilimsel Kuruluşlar

Prof. Dr. Sinan Ekici Üroloji ve Üroonkoloji Kliniği olarak üye olduğumuz ulusal ve uluslararası bilimsel kuruluşlar, dernekler ve birlikte çalıştığımız tıbbı kurumlar.

Fotoğraflar

Hastalarımızla olan görüşmelerimizden, kliniğimizden, ameliyatlarımızdan, tedavi uygulamalarımızdan ve günlük yaşantımdan fotoğraflar… Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimizi ve beni takip edebilirsiniz…