Sertleşme Sorunu Tedavisi

Erkeklerin en çok karşılaştığı problemlerden olan sertleşme sorununa kliniğimizde kişiye özel ve modern tedavilerle kesin çözüm…

Erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunu 3 ay veya daha uzun süreden beri sürekli veya tekrarlayan biçimde, penisin cinsel birleşme için gerekli sertliğe ulaşmaması veya oluşan sertliği koruyamamasıdır.

Sertleşme sorunu altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır. Aksi halde sertleşme sorunu varlığında internet ortamında veya arkadaş tavsiyesi ile belirlenen bir tedaviye karar verilip uygulanmamalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; Türkiye’de 40 yaşın üzerindeki erkeklerde sertleşme sorunu %69 oranında belirlenmiştir. Dünya genelinde 20-75 yaş aralığındaki tüm erkeklerin %16’sında bulunmaktadır.

Erektil disfonksiyon risk grubunda mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Sertleşme sorunu için Türkiye’de ilk defa 2015 yılında kalıcı tedavi yöntemleri (PRP-P shot, 2. jenerasyon lineer şok dalga tedavisi (LSWT-Renova), ozon tedavisi ve kök hücre tedavisi) kliniğimizde uygulanmaya başlamıştır. Burada en önemli başarı sırrı da “hastaya özel kişiselleştirilmiş tedavi yöntemini” uygulamaktır. Daha açık söylemek gerekirse, sertleşme sorunu her hastada farklı nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Neden aynı dahi olsa, her hastada farklı etkilenmeler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla, tedavi yöntemlerinden her hastanın aynı şekilde fayda görmesini bekleyemeyiz. Bu nedenle her hasta detaylıca değerlendirilip, fayda görmesi en uygun tedavi yöntemi belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Aksi halde, sonuç elde edilemeyecek yöntem uygulayarak gereksiz vakit kaybı yaşanabilir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!
 • İlk Randevu

  Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi.

 • Teşhis

  Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak hastalığın adının konması.

 • Tedavi Planı Oluşturma

  Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

 • Tedavi Uygulama

  Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

 • Tedavi Sonrası Kontroller

  Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

 • Koruyucu Uygulamalar

  Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

 • İlk Randevu

  Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi.

 • Teşhis

  Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak hastalığın adının konması.

 • Tedavi Planı Oluşturma

  Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

 • Tedavi Uygulama

  Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

 • Tedavi Sonrası Kontroller

  Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

 • Koruyucu Uygulamalar

  Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sertleşme Sorunu Nedir? – Hastalığınızı Yakından Tanıyın!

Sertleşme sorununun psikolojik ve organik nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Erektil disfonksiyon altında yatan nedenlerin belirlenmesi ve karşı önlem alınması bu sorunun çözülmesinde katkı sağlayacaktır. Bu süreçte de uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz.

Sertleşme Sorunu Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sertleşme sorunu tedavisi sonrasında, soruna neden olan faktörlerden uzak durmak ve kontrolleri aksatmamak gerekmektedir.

Sertleşme sorunu nedeni olabilen:

 • Sigara içmek,
 • Uyuşturucu madde bağımlılığı,
 • Aşırı alkol alımı,
 • Aşırı stres,

Uzak durulması gereken durumlardır. Sertleşme sorunu tedavisi sonrasında düzelen cinsel yaşamınızın sağlıklı bir şekilde devam etmesi için , yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesi, olası problemlerde vakit kaybetmeden kliniğimize ulaşılmasını öneririz.

sertlesme-sorunu-tedavi
WhatsappGoogle+Linkedin

Sıkça Sorulan Sorular

Sertleşme sorununun hormonlarımızla ilişkisi var mı?

Özellikle erkeklik hormonu olan testosteron cinsel istekle ilişkilidir. Testosteronun penis içyapısı üzerine de etkisi vardır. Testosteron düzeyindeki düşüklük hem isteği, hem de penis içyapısını olumsuz etkileyerek sertleşme sorununa yol açabilir. Diğer hormonal bozukluklar, örneğin; diyabet, tiroid bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları veya hipofiz bezi hastalıklarında da hem hormonal hem de metabolik değişiklikler oluşarak sertleşme bozukluğu gelişebilir. Sertleşme sorunu altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır. Aksi halde sertleşme sorunu  varlığında internet ortamında veya arkadaş tavsiyesi ile belirlenen bir tedaviye karar verilip uygulanmamalıdır.

Diyabet (şeker hastalığı) ile sertleşme sorunu ilişkisi nedir?

Diyabeti olan erkek hastaların yarısında zaman içerisinde sertleşme sorunu gelişmektedir. Tip 1 diyabeti olan insülin bağımlısı genç hastalarda bu problem daha erken ortaya çıkabilmektedir. Tip 2 diyabeti olan insüline bağımlı olmayan ve daha geç yaşlarda ortaya çıkan diyabette sertleşme sorunu daha yavaş gelişmektedir. Diyabetik erkeklerde birkaç nedenle sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır. Öncelikle diyabet penise giden küçük kan damarlarına zarar vererek penise kan akımının azalmasına neden olur. İkinci olarak penis sinirlerinde bozukluk oluşmakta ve penise sertleşme için gerekli uyarı iletilememektedir. Üçüncü olarak, hücre metabolizmasını bozarak penis düz kaslarındaki fizyolojik metabolizmayı bozarak düz kas gevşeme fonksiyonunun bozulmasına neden olur.

Protez kimlere takılabilir ve cerrahisinin riskleri var mıdır?

Penis protezi, kanser veya enfeksiyon tanısı olmayan, penis damar, sinir ve düz kas yapılarında geri dönüşümü olmayan bozulmaların olduğu, cinsel beklentisi yüksek erişkin hastalara takılabilir. Psikiyatrik rahatsızlığı olanlar ve el becerisi olmayanlarda uygulanmamalıdır. Diğer ameliyatlardan farklı olarak, bir protez ameliyatı olması nedeniyle ameliyat sırasında ve sonrasında enfeksiyon açısından titiz olunmalıdır. Bazı durumlarda vücudun protezi reddetmesi riski vardır. Enfeksiyon gelişme riski %2-3 oranında olup çok düşüktür. Son yıllarda geliştirilmiş dışı antibiyotik kaplı protezler enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltmıştır.

Sertleşme sorunu tedavi fiyatları nelerdir?

Sertleşme sorunu tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, tekrarlayan tedaviler uygulanıp uygulanmamasına, protez konulacak ise hangi tür protez konulacağına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

uroloji-online-testler-1-1-380x335